Inspiracje, Poradnik

Fototapeta w łazience – to możliwe!

Remont w łazience zwykle kojarzy się wszystkim z koniecznością położenia nowych płytek ceramicznych. Warto jednak to myślenie zmienić z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze nie zawsze są na to finanse albo nie można ingerować tak bardzo w wygląd pomieszczeń, bo np. mieszkanie jest wynajmowane. A po drugie, nawet najpiękniejsze i najmodniejsze płytki nie mają takiego wielkiego potencjału dekoracyjnego jak fototapeta w łazience. To okładzina, którą ozdobisz to wnętrze niebanalnie i bardzo efektownie, a jej odporność na trudne warunki z pewnością cię zaskoczy!

Najciekawsze fototapety do łazienki

Potencjał dekoracyjny fototapet jest w zasadzie niczym nieograniczony. Żadna inna okładzina ścienna nie daje takich możliwości, a w naszej ofercie czekają na ciebie setki wzorów podzielonych pod kątem różnych kryteriów. Dla fototapet do łazienek stworzono osobną kategorię, ale i tak chcemy ci podsunąć kilka ciekawych motywów tematycznych, które być może skuteczniej cię zainspirują.

  • Blisko natury. W twojej łazience możesz sobie stworzyć klimat rodem z egzotycznego krańca świata albo z nad Bałtyku, a panoramiczne krajobrazy kapitalnie otwierają przestrzeń optycznie. Możesz także stworzyć iluzję bliskości natury za pomocą zdjęcia zrobionego w lesie z pozycji pieszego albo zanurzyć się w morzu i ponurkować z kolorowymi rybkami.
  • Odrobina sztuki. Jeśli chcesz, żeby twoja łazienka miała bardziej wysublimowany styl, wybierz fototapetę z artystyczną grafiką. Sztuka będzie tam wyglądać zaskakująco, niebanalnie i bardzo efektownie.
  • Tekstura i 3D. Umiejętnie dobrana, trójwymiarowa fototapeta w łazience może zdziałać cuda w zakresie optycznego odbioru przestrzeni. W ten sposób wprowadzisz tu ciekawą głębię i iluzję.
  • Wszystko o wodzie. To zdecydowanie grupa grafik, które mocno kojarzą się właśnie z łazienką. A spektrum wyboru ogromne, od makro zbliżenia na krople wody, poprzez jeziora, wodospady, aż do wielkich, morskich krajobrazów.
Fototapeta "Luksusowy zachód słońca" - Fototapety do łazienki - Demur
Fototapeta „Luksusowy zachód słońca”

Fototapeta w łazience – podpowiadamy, jak wybrać

Tak naprawdę katalog najciekawszych wzorów jest tylko poglądowy, a wy możecie swoją dekorację do łazienki wybrać z zupełnie innej grupy. W zasadzie kluczowe będą tu wasze preferencje estetyczne oraz styl, w jakim zostanie urządzona łazienka. Zajmijmy się więc innymi aspektami, które będą miały spory wpływ na to, jak zaprezentuje się dekoracja.

Pamiętajcie przede wszystkim o zachowaniu odpowiednich proporcji. Jeśli będziecie dekorować dużą łazienkę czy wręcz salon kąpielowy to można puścić wodze fantazji i umieścić na ścianie nawet ogromną orkę. Jednak w przypadku standardowych łazienek, które można spotkać praktycznie w każdym bloku, trzeba już zachować umiar. Wybierając w tym przypadku grafikę ze zbyt dużymi detalami fundujemy sobie aranżację, która szybko stanie się męcząca. A przecież fototapeta w łazience powinna sprawiać, że nasze domowe spa stanie się miejscem miłym dla oka i będzie tam klimat sprzyjający relaksowi.

Fototapeta "W trójwymiarze" - Fototapety do łazienki - Demur
Fototapeta „W trójwymiarze”

Druga ważna sprawa to brak światła. Większość łazienek nie posiada okna, dlatego wybierając fototapetę zwróćcie uwagę na wzór. Niektóre grafiki wyglądają efektownie dopiero przy odpowiednim oświetleniu, na przykład panoramiczne krajobrazy, wzory 3D albo wydłużona perspektywa. Oczywiście to nie oznacza, że taka fototapeta w łazience nie może dobrze wyglądać. Chodzi o to, że w takich przypadkach trzeba zadbać o specjalne, dodatkowe oświetlenie, skierowane na ozdobioną ścianę.

Jest jeszcze jedna, najważniejsza sprawa, o której należy pamiętać. Jeśli chcecie udekorować swoją łazienkę za pomocą fototapety, musicie wybrać odpowiedni materiał. To miejsce, w którym często panuje wilgoć, a ściany są narażone na zachlapanie, więc zwykła fizelinowa okładzina nie będzie na to wytrzymała. W naszej ofercie macie do dyspozycji kreator, w którym dostosujecie fototapetę do swoich wymagań. Tam można także wybrać materiał, a w tym przypadku rekomendujemy wersję laminowaną. Jest odporna na wilgotne warunki, a dodatkowo można ją przecierać szmatką z detergentem.

Fototapeta "Delikatne muszelki" - Fototapety do łazienki - Demur
Fototapeta „Delikatne muszelki”

Fototapeta w łazience to doskonały pomysł. Dzięki niej możesz mieć na swojej ścianie praktycznie wszystko, co tylko podpowie ci wyobraźnia. Stwórz łazienkę niebanalną i przenieś się w inny wymiar.

Dodaj komentarz