Inspiracje, Style

Fototapeta marynistyczna nie tylko do restauracji

Fototapeta Marynistyczna - Demur

Biel, błękit albo granat, do tego niewielka dawka czerwieni albo beżu – ten zestaw kolorów może oznaczać tylko jedno! Tak, temat tego artykułu to właśnie fototapeta marynistyczna, która ostatnimi czasy przeżywa swój renesans. Ten stan rzeczy nie powinien nikogo dziwić, w miesiącach letnich bardzo często odnawiamy, remontujemy i upiększamy nasze cztery ściany, a kiedy mamy w głowie urlopy nad morzem i oceanem, to właśnie tego typu klimaty siedzą w naszych głowach. I bardzo dobrze!

Coś dla wielbicieli nadmorskich przygód!

Bezkres wody, piękna pogoda, żeglowanie, słońce, wypoczynek – nic dziwnego, że tak bardzo lubimy być nad morzem czy nad wodami oceanicznymi. Gdy chcemy zatem nasze piękne wspomnienia zachować na dłużej, koniecznie powinniśmy zadbać o to, by właśnie fototapeta marynistyczna ozdabiała naszą przestrzeń. Do jakich pomieszczeń będzie nadawała się idealnie?

  • pokój dzienny
  • sypialnia
  • jadalnia
  • przedpokój
  • łazienka
  • kuchnia
  • gabinet
  • wnętrze restauracji serwującej ryby i owoce morza
  • nadmorski hotel czy pensjonat
Fototapeta Podwodny Świat - Fototapeta marynistyczna - Demur
Fototapeta „Podwodny Świat”

Wiele jest miejsc, w których tego typu ozdoby mogą zagrać pierwsze skrzypce. Pozwolą na planowanie żeglarskich wypadków, poprawią humor o poranku, sprawią, że wspólny posiłek będzie znacznie przyjemniejszy – trudno przecenić ich wartość i właściwości tych niezwykłych dekoracji. Oczywiście nie tylko o określoną kolorystykę tutaj chodzi, mowa również o związanych z życiem nad wodą printach. Urocze muszelki zbierane na plaży, ryby i owoce morza, statki ukazywane w całości lub we fragmentach, pejzaże nadmorskie, okazałe porty, liny, kompasy, małe żaglowce zamknięte w butelkach – pomysłów na stylowe udekorowanie przestrzeni w duchu marynistycznym zdecydowanie nie brakuje.

Fototapeta marynistyczna pomysłem na udekorowanie przestrzeni!

Pamiętajmy o tym, iż wybrana przez nas ozdoba powinna być nie tylko piękna (a zatem estetycznie wykonana, ciekawa, pasująca jednocześnie do naszej przestrzeni), ale i wykonana z wielką dbałością o szczegóły, co zapewni jej trwałość, solidność i wieloletnie dekorowanie pomieszczenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się naszą dekoracją w stu procentach.

Fototapeta Naścienna Plaża - Fototapeta marynistyczna - Demur
Fototapeta „Naścienna Plaża”

W przypadku jakiego typu osób sprawdzi się fototapeta marynistyczna? Dedykuje przede wszystkim zapalonym żeglarzom, takim, którzy nie wyobrażają sobie życia bez pobytów na morzu. To także ciekawa opcja na ozdobienie przestrzeni dla tych, którzy uwielbiają spędzić wakacje nad wodą – zimą na pewno pozwoli im to powspominać letnie wojaże i przygotować się niespiesznie do kolejnych. Pomyślmy o tych motywach również wtedy, kiedy pragniemy optycznie powiększyć przestrzeń, bowiem w przeważającej większości przypadków modele marynistyczne utrzymane są jasnych barwach.

Fototapeta Łódką przez poranne fale - Fototapeta marynistyczna - Demur
Fototapeta „Łódką przez poranne fale”

Projektanci przygotowali dla nas całe mnóstwo interesujących ozdób z motywami morskimi. Wykorzystajmy je zatem w stylizacjach poszczególnych pomieszczeń, by móc poczuć energię mieszaniny wody, piasku i powietrza jednocześnie. Ten styl jest obecnie coraz bardziej popularny, warto zatem pomyśleć o elementach marynistycznych na ścianach. Będzie ciekawie, gwarantujemy. Ahoj, na morzu!

Dodaj komentarz