Inspiracje, Style

Fototapeta marynistyczna do pokoju dziecka

Fototapeta marynistyczna - Demur

Urządzając pokój dziecka, warto pomyśleć o tym, aby zapewnić mu ozdoby, łączące się z jego zainteresowaniami. A każdy rodzić wie, że maluchy uwielbiają opowieści o piratach, morskich przygodach i wszystkim, co z morzem związane. Jeżeli Twoje dziecko marzy o tym, aby zostać marynarzem, wykazuje pasje, związane z pracą na morzu lub wciąż wspomina o pełnych przygód rejsach – fototapeta marynistyczna będzie idealnym wyborem dekoracji pokoju dziecka.

Fototapeta marynistyczna w pokoju malucha – z czym ją skomponować?

Morskie klimaty świetnie komponują się z dodatkami w podobnym stylu. Ramki ze zdjęciem z wakacji nad morzem, figurki okrętów oraz krajobrazy pięknych portów złożą się razem na ciekawą organizację pokoju dziecięcego.

Fototapeta Mały marynarz - Fototapeta marynistyczna - Demur
Fototapeta „Mały marynarz „

Marynistyczne fototapety świetnie komponują się z jasną kolorystyką mebli, przede wszystkim z bielą. Niebieska tafla morza, nowoczesne statki kotwice czy latarnia świetnie połączą się ze skandynawskim stylem umeblowania.

Fototapety w stylu marynistycznym – jakie wybrać?

Kotwice

Jeżeli nasze dziecko uwielbia okręty iw wszystko, co z morzem związane, warto wybrać dla niego fototapetę, przedstawiającą elementy marynistyczne. Przykładów jest sporo, możemy postawić na motyw kotwicy, kojarzącej się bezpośrednio ze statkiem i jego załogą. Taki obraz świetnie skomponuje się z dziecięcymi meblami oraz dekoracjami nie tylko w tym samym stylu. Kotwica, dzięki swojemu nietypowemu kształtowi – urozmaici wnętrze, dodając mu żywiołowości i wprowadzając pewną abstrakcję do całości wystroju.

Fototapeta Niebieskie kotwice - Fototapeta marynistyczna - Demur
Fototapeta „Niebieskie kotwice”

Statki i żaglówki

Wielbiciele morskich przygód z pewnością marzą o rejsie na pirackim statku lub wypłynięciu żaglówką na szumiącą falę. Takie obrazy znajdziemy na fototapetach bardzo często, a przy odpowiedniej aranżacji pokoju dziecięcego lub młodzieżowego, świetnie sprawdzą się jako ozdoba pomieszczenia.

Zarówno duże okręty, jak i mniejsze żaglówki sprawią, że maluch zapłonie miłością do poznawania świata. Taka ozdoba pomieszczenia wpłynie na atmosferę, wprowadzając do niej nieco świeżości i poczucia harmonii, kojarzącej się z szumem morskiego wiatru.

Wzburzone fale

Jeżeli poszukujemy fototapety z motywem morskim, dlaczego nie wybrać obrazu samego morza? Wzburzone fale, szalejące na wietrze to coś, co pomoże ożywić każde pomieszczenie. Czy taka ozdoba nadaje się do pokoju dziecięcego? Jak najbardziej, wielu maluchów uwielbia grafikę, która kojarzy im się z wakacjami, spędzonymi nad morzem i dobrze czują się w otoczeniu fal i wody, rozlegającej się aż po horyzont.

Fototapeta Wzburzona fala - Fototapeta marynistyczna - Demur
Fototapeta „Wzburzona fala”

Latarnia morska

Obraz latarni morskiej o zachodzie słońca charakteryzuje się wyjątkowym urokiem. Taka fototapeta marynistyczna wprowadzi do pokoju dziecięcego atmosferę spokoju, kojarzy się bowiem z cichym, bezwietrznym wieczorem, które nad morzem występują rzadko, przez co są tak magiczne.

Latarnia może występować także na tle bezchmurnego nieba, wprowadzając radosny, ciepły wystrój i świetnie komponując się z barwnymi dodatkami.

Fototapet z motywami marinistycznymi jest całe mnóstwo – ich złożona kolorystyka oraz ciekawe motywy każdemu pozwolą dobrać oryginalną ozdobę do specyficznego wystroju w pokoju dziecięcym.


Dlaczego warto wybierać fototapety marynistyczne do pokoju dziecka?

Fototapeta marynistyczna znajdzie swoje miejsce nie tylko w pokoju małego miłośnika przygód. Ciekawe motywy i interesująca kolorystyka sprawiają, że takie ozdoby świetnie komponują się z dziecięcymi meblami oraz zabawkami.

Fototapeta Morska podróż - Fototapeta marynistyczna - Demur
Fototapeta „Morska podróż”

Co więcej, dzieciaki uwielbiają fototapety marynistyczne. Stawiając na dekoracje ścienne, przedstawiające wszystko, co kojarzy się z morzem – sprawisz swojemu dziecku radość i pomożesz mu odnaleźć się w prywatnej przestrzeni. Fototapeta nie jest jedyną dekoracją, którą możesz wykorzystać dekorując pokój dziecka w stylu marynistycznym. Zobacz także nasz post na temat naklejek do pokoju dziecka w tym stylu.

Dodaj komentarz