Inspiracje

Fototapeta kobieta – Płeć piękna jako inspiracja dekoracji wnętrz

Fototapeta Kobieta - Demur

Kobieta to istota, która od zawsze fascynowała twórców zajmujących się przeróżnymi dziedzinami sztuki. Pisano o niej pełne romantyzmu wiersze, przedstawiano ją na najsłynniejszych obrazach, wychwalano ją także dzięki tworzeniu na jej temat wzruszających ballad czy też poprzez wykuwanie jej pięknej, pełnej doskonałości sylwetkę w przeróżnych kruszcach, tworząc w ten sposób przepiękne rzeźby. Ten swoisty trend trwa od wielu setek lat na całym świecie. Dziś, mimo tego, że mamy już dwudziesty pierwszy wiek, a postęp technologiczny jest niewyobrażalnie szybki, nadal to właśnie postać kobiety stanowi bardzo często inspirację dla twórców. Fototapeta kobieta może pojawić się dziś w każdym domu lub mieszkaniu w roli stylowej naściennej ozdoby – i będzie pięknie!

Fototapety z kobietami – oto hit 2018 roku!

Okazuje się, że rosnąca popularność tych dekoracji nie wzięła się znikąd. Widać bardzo wyraźnie, że idealnie wpisują się one w przeróżne trendy w aranżacji wnętrz. O czym konkretnie mowa, w jakich pomieszczeniach się sprawdzają?

w eleganckich salonach w stylu glamour podkreślają ich luksusowy charakter

w minimalistycznych wnętrzach staną się najważniejszym elementem dekoracyjnym

w pomieszczeniach urządzonych w stylu shabby-chic świetnie wkomponują się w klimat

w klasycznie urządzonym pokoju staną się ciekawym elementem ozdobnym

w salonie piękności znakomicie udekorują przestrzeń

Fototapeta Cień Kobiety - Fototapeta kobieta - Demur
Fototapeta „Cień Kobiety”

Oczywiście można umieszczać je i w innego typu przestrzeniach, należy jednak zawsze mieć na uwadze to, by były dopasowane do wnętrza w 100%, w przeciwnym razie bowiem groziłby nam aranżacyjny chaos. Fototapety z kobietami dobrać należy zatem zarówno pod względem kolorystyki, jak i klimatu, wtedy będą spełniały swoją rolę wprost idealnie.

Ogrom możliwości aranżacyjnych

Twórcy (zauważając ponadprzeciętną popularność tego typu ozdób) tworzą dla kupujących coraz więcej różnorodnych egzemplarzy, by każdemu udało się wybrać dla siebie dokładnie taki, który w pełni odpowiada jego preferencjom. Oczywiście wymiary fototapet z kobietą w roli głównej także są bardzo różne, wszak jedni będą chcieli wkomponować je w małym przedpokoju, a inni zapragną, by ozdabiały one ogromną ścianę w pokaźnych rozmiarów salonie.

Fototapeta Kobieta w wielkim mieście - Fototapeta kobieta - Demur
Fototapeta „Kobieta w wielkim mieście”

Widać bardzo wyraźnie, jak różne gusta mają mieszkańcy naszego kraju, bowiem nabywają dla siebie przeróżne modele. Fototapeta kobieta – to dla każdego znaczy coś nieco innego. Jedni zatem decydują się na przykład na model, który przedstawia abstrakcyjny zarys kobiecej sylwetki. Tego typu egzemplarz będzie genialnie spisywał się w przestrzeniach minimalistycznych, industrialnych czy też loftowych. Jednak kiedy zdecydujemy się na to, by kupić fototapetę przedstawiającą kobiece usta w klimacie pop-art, możemy być pewni, że ozdobimy w intrygujący sposób ozdobimy dzięki temu wnętrze, w którym kolor gra pierwsze skrzypce.

Fototapeta Letnia Rusałka - Fototapeta kobieta - Demur
Fototapeta „Letnia Rusałka”

Genialnym zaś pomysłem na uzupełnienie pokoju urządzonego w klimacie shabby chic będzie fototapeta, która do złudzenia przypomina tworzone akrylami dzieło. Wzór przedstawiający kobietę przypominającą do złudzenia leśną rusałkę. Możliwości jest wiele, najczęściej jednak okazuje się, że ta właśnie naścienna ozdoba stanie się głównym dekoracyjnym elementem na konkretnej przestrzeni.

Do pokoju dziennego i nie tylko!

Fototapeta Zmysłowa kobieta - Fototapeta kobieta - Demur
Fototapeta „Zmysłowa kobieta”

Tak naprawdę przeróżne typy wnętrz są odpowiednie do tego, by pojawiła się w nich fototapeta kobieta. Bardzo dobrze wkomponować się może w przestrzeń pokoju dziennego, poradzi sobie w sypialni, intrygująco może wyglądać w przedpokoju albo na ścianie znajdującej się tuż przy schodach. Nic dziwnego, że płeć piękna nadal fascynuje twórców, wszak jej wyjątkowość uczyni stylowym każde wnętrze!

2 komentarze

 • Odpowiedz

  Fryderyk

  27 kwietnia 2018

  Świetnie i bardzo tajemniczo wygląda ta tapeta w łazience. Świetna inspiracja.

 • Odpowiedz

  Jarosław

  27 kwietnia 2018

  Mi się najbardziej podoba przedostatnia fototapeta.Nie spodziewałem się, że tak dobrze wygląda to we wnętrzach.

Dodaj komentarz