Inspiracje

Fototapeta do pokoju dziecka z motywem leśnych zwierząt

W takim miejscu jak pokój dziecka musi być wesoło, przyjaźnie i zachęcająco, dlatego też przy każdym remoncie szukacie odpowiednich dekoracji. To zadanie maksymalnie ułatwiają nasze fototapety, dzięki którym szybko, łatwo i przy niedużych nakładach finansowych można uzyskać efekt dziecięcego „wow”. A patentem, który sprawdza się zawsze jest fototapeta do pokoju dziecka ze zwierzętami.

Pastelowe zwierzątka dla maluszków i nie tylko

Najmłodsze nasze pociechy, na początkowym etapie życia mają nieco inne potrzeby niż np. kreatywne przedszkolaki. Ich otoczenie powinno emanować spokojem i nie wytwarzać zbyt wielu bodźców wizualnych ani dźwiękowych. To pozwoli na spokojny sen i powolne poznawanie świata. Dlatego w naszej zakładce z fototapetami do pokoju dziecka znajdziecie całą masę pastelowych wzorów z wesołymi zwierzakami.

Fototapeta "Drzemka w lesie" - Fototapety dla dzieci - Demur
Fototapeta „Drzemka w lesie”

W tej opcji grafiki nie zawierają bardzo dużych detali, których maleństwo mogłoby się bać. Stonowane barwy sprawiają, że pokój zawsze wygląda uroczo, efektownie, ale też bardzo delikatnie. Obecnie najmodniejsze są przede wszystkim sowy w przeróżnych wersjach, niezmiennie modne są także pieski i kotki, ale nowy trend to całe bajkowe lasy wraz z ich mieszkańcami.

Fototapeta do pokoju dziecka z leśnymi zwierzętami.

Trendy modowe w zakresie urządzania wnętrz, które dotyczą nas, dorosłych, mają także bezpośrednie przełożenie na fototapety dla dzieci. Dlatego też nasz powrót do natury i moda na nawiązywanie w dekoracjach do świata roślin i zwierząt sprawiły, że wśród grafik przeznaczonych dla najmłodszych często pojawia się motyw lasu.

Fototapeta "Przyjaciele z lasu" - Fototapety dla dzieci - Demur
Fototapeta „Przyjaciele z lasu”

Nowoczesna, leśna fototapeta do pokoju dziecka może mieć różne oblicza. W ofercie Demur znajdziecie zarówno baśniowe wersje lasu, jak i grafiki leśne w stylu skandynawskim. Ale to, co ostatnio stało się niezwykle popularne to fototapety przedstawiające zwierzęta po prostu w ich naturalnym środowisku. Takie zdjęcia prosto ze środku lasu, na których uchwycone zostały prawdziwe zwierzęta to dekoracje, które mocno rozbudzają dziecięcą wyobraźnię, więc przy okazji mają także wartość edukacyjną. Można dzięki nim wciągać pociechę w tematykę przyrodniczą i podsuwać tematyczne książeczki albo programy w telewizji.

Bajkowe zwierzaki – zaproszenie do zabawy

Na dziecięcą wyobraźnię doskonale działają także bajki z przekazem i to chyba nie zmieni się nigdy. Dlatego też w naszej ofercie fototapety do pokoju dziecka ze zwierzakami w wersji bajkowej zajmują zdecydowanie najwięcej miejsca. W tej szerokiej ofercie znajdziecie różne rodzaje grafik.

Drobne, powtarzalne wzorki. Wiadomo, że często pokój dziecka to niewielkie pomieszczenie, gdzie trudno byłoby szaleć z dekoracjami zawierającymi wielkie postaci zwierząt. Jednakże to nie oznacza, że nie może tam zagościć fototapeta z bajkowymi zwierzakami. Na taką okoliczność w naszej ofercie zostały przygotowane wesołe grafiki w formie drobnych, powtarzalnych wzorków. Zmieściły się na nich zabawne zwierzątka i bajkowe drzewa.

Fototapeta "Rozśpiewane towarzystwo" - Fototapety dla dzieci - Demur
Fototapeta „Rozśpiewane towarzystwo”

Pastelowo, po skandynawsku. Inna, popularna wersja fototapety do pokoju dziecka z motywem leśnych zwierząt to cała seria pastelowych grafik. Ten modny trend pozwala umieścić na ścianie nawet las z wielkimi drzewami i zwierzętami niemalże naturalnych rozmiarów, bo delikatne odcienie sprytnie niwelują ich dominację. Takich zwierzaków nie wystraszy się nawet maluszek.

Eksplozja kolorów. To wzory, które świetnie sprawdzają się w większych pomieszczeniach, gdzie można sobie pozwolić na większe szaleństwo dekoracyjne. Bajkowe lasy pełne baśniowych zwierzaków, które spoglądają wesoło na dzieciaki i zachęcają je do kreatywnych zabaw albo tworzenia nowych historii. To wzory pełne nasyconych barw i dużych postaci. Na takich grafikach sporo się dzieje, dlatego warto zadbać o stonowane otoczenie dla takiej dekoracji. To pozwoli na dobrą ekspozycję grafiki i sprawi, że pokój nie będzie dla dziecka męczący.

Każda fototapeta do pokoju dziecka ze zwierzakami to jednocześnie efektowna dekoracja i niejako pomoc dydaktyczna, ponieważ daje naszym milusińskim bodźce do rozwijania wyobraźni oraz rozbudza chęć poznawania świata.

Dodaj komentarz