Inspiracje, Poradnik

Fototapeta bez kleju, czyli pomysły na fototapety samoprzylepne.

Przeglądasz ofertę fototapet i widzisz tam całą masę grafik, które mogłyby pięknie zdobić twoje wnętrza. Jednak potem w twojej głowie zaczynają się piętrzyć problemy techniczne. Obawiasz się, że żadna ściana nie nadaje się na wyeksponowanie takiej dekoracji, bo wszędzie stoją meble i kubatura wnętrza jest za mała. Nie wiesz także, czy poradzisz sobie z zamontowaniem dekoracji na ścianie. To niepotrzebne obawy, ale jeśli już się pojawiły to trudno, można temu zaradzić stosując inne rozwiązanie. Każdy, dosłownie każdy z oferowanych wzorów możesz zamówić w formie fototapety samoprzylepnej. To dekoracja w mniejszym formacie, nie wymagająca rozrabiania i nakładania specjalnego kleju, którą możesz nakleić tam gdzie chcesz.

Fototapety samoprzylepne – same zalety

Czasami nie trzeba dużo, żeby odmienić swoje wnętrze, zmienić jego styl oraz klimat. Czasami wystarczą nowe, modne tekstylia ozdobne, kilka designerskich bibelotów albo jedna z naszych fototapet graficznych w wersji samoprzylepnej. Umieszczona na niewielkim fragmencie ściany, szyby albo mebla może zdziałać aranżacyjne cuda.
Jej dodatkową zaletą jest możliwość łatwego montażu, ponieważ wyposażona jest w specjalny klej i nie wymaga stosowania dodatkowych środków.

Fototapeta Morskie fale - Fototapety samoprzylepne - Demur
Fototapeta „Morskie fale”

Ponadto jest to okładzina zmywalna, można więc stosować ją dosłownie wszędzie, nawet tam, gdzie będzie narażona na większą ilość zabrudzeń. Nie bez znaczenia jest także fakt, że fototapety samoprzylepne są wykonane z poliestru, co zapewnia efektowną głębię kolorów. I na koniec dodatkowy, ciekawy atut. To fototapety Easy Stick które można wielokrotnie przyklejać i odklejać, nie uszkadzając przy tym okładziny ani dekorowanej powierzchni.

Gdzie sprawdzają się fototapety samoprzylepne?

Już wiesz, jakie praktyczne i estetyczne zalety ma takie dekoracyjne rozwiązanie, teraz czas wymyślić, gdzie je dobrze wyeksponować i tym samy odmienić swoją przestrzeń. Spróbujemy ułatwić ci decyzję podpowiadając kilka ciekawych rozwiązań.

  • Szafa. Taki mebel jest w każdym domu. Jedni mają wersje wolnostojące , inni decydują się zabudowę na zamówienie, ale w każdej wersji szafa ma drzwi sporych rozmiarów, które doskonale nadają się na zastosowanie nowej dekoracji w postaci fototapety samoprzylepnej. Pamiętaj, to nie musi być dekoracja stała, nie musisz się też martwić, że zniszczysz powierzchnię mebla. Przecież to tapety Easy Stick, które można przyklejać i odklejać do woli.
Fototapeta Eleganckie listki - Fototapety samoprzylepne - Demur
Fototapeta „Eleganckie listki”
  • Niepotrzebne lustro lub szyba. Efektowna fototapeta w wersji samoprzylepnej może też służyć do zamaskowania zbędnego przeszklenia, które już nie spełnia swojej roli. Można także zdecydować się na częściowe przysłonięcie okien w ciekawy sposób. Ciekawie może też wyglądać udekorowane w ten sposób lustro, którego już nie używacie. Jeśli ma ramę, może imitować obraz.
Fototapeta Zielone pnącza - Fototapety samoprzylepne - Demur
Fototapeta „Zielone pnącza”
  • Lodówka. Jaka jest, każdy widzi. Zwykle biała albo w wersji inox, rzadziej w innym kolorze. Jest w kuchni bo być musi i z czasem przestajemy po prostu zwracać uwagę na jej wygląd, bo zasadniczo jest nudna i być może już nieco podniszczona. Nie dostrzegamy w niej potencjału i to spory błąd, bo to właśnie lodówka stanowi doskonałą powierzchnię do przyklejenia nowej, efektownej dekoracji. Fototapeta samoprzylepna odmieni jej wygląd, a przy okazji podkręci design całej kuchni.

Jak widać, czasami nie potrzebny jest gruntowny remont ani rujnowanie domowego budżetu. Wystarczą fototapety samoprzylepne i odrobina fantazji, a wnętrza błyskawicznie zmieniają wygląd, styl i klimat.

Dodaj komentarz