Inspiracje, Style

Burgundowa ściana

Fototapeta Burgundowa - Demur

Kolor bardzo nasycony, intensywny, kojarzący się z barwą jesiennych liści, które niespiesznie spadają z drzew i zalegają na skwerkach. Burgundowy. Jest niezwykle elegancki, ma w sobie coś luksusowego. Nic zatem dziwnego, że osoby pragnące wprowadzić do swoich przestrzeni dawkę niezwykłości stawiają właśnie na niego. W jaki sposób go zaaranżować? Czy ściana po prostu pomalowana farbą będzie dobrą opcją? No cóż, nie jest najgorsza, ale zdecydowanie brakuje jej stylu i polotu. Zdecydowanie bardziej sprawdzi się burgundowa fototapeta, która przyniesie całe mnóstwo walorów natury estetycznej prócz owej dawki mocnego koloru!

W jakich przestrzeniach sprawdzi się burgundowa fototapeta?

Warto pomyśleć o takiej aranżacji w pokoju dziennym, na pewno będzie ona oryginalna i niecodzienna, a sztampowości w niej nie uświadczymy. Wszak pokój dzienny to zwykle pomieszczenie dużych rozmiarów, więc nie musimy martwić się o to, iż mocno nasycony burgund optycznie je pomniejszy. Na pewno uda nam się stworzyć ciekawą przestrzeń, gdy burgundowa fototapeta będzie głównym jej elementem ozdobnym. Jest to jednak kolor dość mocny, zatem zadbajmy o to, by innych dekoracji było w tym pomieszczeniu niewiele. W przeciwnym razie moglibyśmy osiągnąć efekt chaosu aranżacyjnego, a chodzi nam przecież o coś zgoła innego.

Fototapeta Esencja jesieni - Fototapeta burgundowa - Demur
Fototapeta „Esencja jesieni”

Sypialnia także zasługuje na to, by ten właśnie element się w niej pojawił. Dekoracje ową warto zamontować na ścianie znajdującej się za łóżkiem, uzyskamy wtedy bardzo przytulny, pełen niezwykłego uroku zakątek (fototapeta w zestawieniu z drewnianymi elementami mebla i jasnymi poduchami będzie prezentowała się świetnie).

Każdy, kto ma ochotę na posiadanie niebanalnej i stylowej kuchni, także powinien pomyśleć o tym, by znalazła się w niej burgundowa fototapeta. Nie jest to rozwiązanie powszechne, zatem fani oryginalnych rozwiązań powinni być zachwyceni.

Fototapeta Burgundowy wymiar - Fototapeta burgundowa - Demur
Fototapeta „Burgundowy wymiar”

Niech się nikomu nie wydaje, że tylko w przestrzeniach domów i mieszkań ta opcja ma sens. Także w restauracjach, kawiarniach czy sklepach – a zatem wszędzie tam, gdzie chcemy osiągnąć świetne efekty wizualne.

Z jakimi barwami dobrze komponuje się kolor burgundowy?

Barwę tę komponujmy z takimi, jak:

  • beż
  • żółć
  • jasny brąz
  • delikatna szarość

Mamy zatem w tym przypadku do czynienia ze standardowymi kolorami jesieni, nasza aranżacja staje się zatem bardzo przytulną i wprowadzającą do przestrzeni mnóstwo ciepła. Jest zatem bardzo różna od chłodnych lotfowych czy industrialnych przestrzeni o bardzo nowoczesnym charakterze. Dobrze się tutaj wypoczywa, można zrelaksować się i spędzić w przyjemny sposób czas. To oczywiście zasługa burgundu, który w połączeniu z innymi kolorami stworzy tę niezwykłą atmosferę.

Fototapeta Burgundowy kosmos - Burgundowa fototapeta - Demur
Fototapeta „Burgundowy kosmos”

Projektanci tych naściennych dekoracji na szczęście ciągle starają się zaskakiwać kupujących czymś nowym, tworząc burgundowe modele, które z pewnością są godne uwagi. Dostępne w różnych rozmiarach oraz z przeróżnymi printami, by każdy mógł wybrać sobie dokładnie to, co go zachwyca i co zmienia aranżację jego przestrzeni w naprawdę interesującą. Zapewnij sobie wystrój nawiązujący do jesiennych liści!

Dodaj komentarz