Inspiracje, Poradnik

4 fototapety, które pomogą się zrelaksować

Relaksujące fototapety - Demur

Mamy dwudziesty pierwszy wiek i widać bardzo wyraźnie, że tempo naszego życia jest coraz szybsze, chwilami wręcz błyskawiczne. Mało czasu na odpoczynek, ogrom pracy i obowiązków. I tak dzień za dniem…Nie zapominajmy jednak o tym, żeby nasze życie pełne było harmonii, aby dało się połączyć pracę i wypoczynek. Okazuje się, że możemy sobie w tym w bardzo ciekawy sposób pomóc. Specjaliści dowodzą wszak, że są takie modele naściennych dekoracji, dzięki którym odczuwanie relaksu we własnych czterech ścianach będzie w znacznym stopniu ułatwione. O jakie konkretne modele chodzi? Jakie relaksujące fototapety warto zaprosić do swojego domu lub mieszkania? Czas rozwiązać tę zagadkę!

Piękno naszej planety, czyli zachwycając krajobrazu

Kiedy wyobrazimy sobie następujący widok: soczysta zieloność lasu, a powyżej jej błękit nieba, na pewno poczujemy się lepiej nawet po ciężkim dniu. Albo kiedy moglibyśmy każdego dna oglądać nadmorską plażę z taflą wody ciągnącą się aż po horyzont. A gdyby tak ośnieżone szczyty górskie były tym, co mamy okazję oglądać każdego dnia? Tak, z pewnością tego typu relaksujące fototapety warto zamontować w swoich przestrzeniach. W jakich konkretnie? To już od nas zależy, ale szczególnie polecanymi pomieszczeniami są tu pokój dzienny, sypialnia i przedpokój. Można także pokusić się o zainstalowanie takiego widoczku w jadalni, jeśli takową posiadamy.

• Kojący minimalizm

Jeśli chcemy, żeby to, co znajduje się na powierzchni naszej ściany, pomogło nam w odpoczynku, koniecznie sięgnijmy po modele minimalistyczne. W prostocie tkwi bowiem siła, możemy w pełni się z tym stwierdzeniem zgodzić. Kiedy duża ilość wzorów nie będzie zaprzątała naszej uwagi, nasz mózg będzie mógł wypocząć, oczy także będą mogły cieszyć się, że nadmiar bodźców wzrokowych już im nie zagraża. Takie relaksujące fototapety świetnie wpiszą się w przestrzenie loftowe czy industrialne, mogą być jednak użyte również tam, gdzie klasyka gra pierwsze skrzypce.

Fototapeta Kwadratowe niedoskonałości - Relaksujące fototapety - Demur
Fototapeta „Kwadratowe niedoskonałości”

Zieloność się sprawdzi!

Jaki kolor słynie z tego, że koi nasze oczy i pozwala nam się zrelaksować? Tak, oczywiście, że zieleń! Dlatego uwielbiamy oglądać zieloną trawę, zielone drzewa i zielone liście. Z tego powodu też chętnie właśnie zielone fototapety zapraszamy do naszego świata, byśmy mogli dzięki nim osiągnąć harmonię i spokój niczym najprawdziwsi mistrzowie zen.

Fototapeta Z drzewa leci młody liść - Relaksujące fototapety - Demur
Fototapeta „Z drzewa leci młody liść”

Siła Orientu

Nasz codzienny relaks wspomogą na pewno typowo orientalne fototapety, których jest ostatnio w sprzedaży coraz więcej. Wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie coraz bardziej widoczny, wszak dalekowschodnia kultura, tak odmienna od naszej, coraz częściej nasz fascynuje. Warto więc taki właśnie jej element wcielić do naszego świata, zyskując dzięki temu pewność tego, że nasz relaks będzie teraz jakby bogatszy, jakby pełniejszy, jakby szybszy do osiągnięcia.

Fototapeta Wektorowe kwiaty lotosu - Relaksujące fototapety - Demur
Fototapeta „Wektorowe kwiaty lotosu”

Jak wybrać najlepsze relaksujące fototapety?

Postarajmy się przede wszystkim kierować się własnymi preferencjami, kierując się w stronę tego, co podpowiada nam intuicja. Miejmy jednak na uwadze również to, by konkretny model pasował do reszty pomieszczenia, w którym się znajdzie, w przeciwnym razie zamiast architektonicznej harmonii i spójności mielibyśmy aranżacyjny chaos.

Fototapeta Własny obłok na ścianie - Relaksujące fototapety - Demur
Fototapeta „Własny obłok na ścianie”

A kiedy już naścienna dekoracja znajdzie się w miejscu docelowym, koniecznie weźmy do rąk ciekawą książkę, zaparzmy sobie kubek ulubionej herbaty, a potem…po prostu się relaksujmy!

Dodaj komentarz